مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

چگونه برای وردپرس یک پسورد قوی بسازیم؟

0

انتخواب یک پسورد خوب در هر سابت یکی از مهمترین نکات است در هاب وردپرس بزای شما چگونگی ساخت یک پسورد قوی را آموزش می دهیم .

زمانی که بحث مدیریت یک وب سایت وردپرسی مطرح می شود، شاید بتوان به جرأت گفت که هیچ چیز به اندازه حفظ امنیت آن حائز اهمیت نمی باشد. در واقع شما می توانید یک نام دامنه مناسب را انتخاب کرده و با خرید هاست با قابلیت های امنیتی بالا همچون لایه های فایروالینگ موجود در هاست ابری وردپرس وی میزبان ایرانیان تصور کنید که یک وب سایت با امنیت بالا دارید. واقعیت این است که این قابلیت ها به امنیت وب سایت شما کمک بسیاری خواهند کرد. اما تا زمانی که کاربران وب سایت شما که به پنل مدیریتی وردپرس دسترسی دارند یک رمز عبور مناسب را انتخاب نکنند، همچنان امنیت وب سایت شما در خطر خواهد بود. در این مقاله از پایگاه دانش وی میزبان ایرانیان تصمیم داریم به شما بگوییم که ویژگی های یک رمز عبور مناسب چیست و چگونه باید یک پسورد مناسب برای وردپرس انتخاب کرد. در نتیجه شما می توانید این اطمینان را داشته باشید که هکرها نمی توانند به راحتی به مدیریت وب سایت شما دسترسی پیدا کرده و امنیت آن را به خطر بیندازند.

انتخاب پسورد مناسب و حملات Brute Force

پنل مدیریتی یا حساب FTP باید تنها توسط شما یا چند نفر مورد دسترسی قرار گیرد، پسورد ها اغلب تنها راه برای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز هستند.

وقتی شما گزارش چندین تلاش ناموفق برای ورود به سیستم دریافت می کنید، این گزارش می تواند یک هشدار برای حملات Brute Force  یا هک یا اقدام به نفوذ به سیستم شما شناخته شود.

قابل ذکر است که ربات ها به طور مداوم برای حدس پسورد های رایج تلاش می کنند. این ربات ها بی رحم هستند و چیزی برای از دست دادن ندارند جز زمان! تا سعی کنند پسورد شمارا به دست بیاورند. هرچه پسورد سخت تر باشد، آن ها تمایل کمتری برای به دست آوردن حساب شما دارند.

پسورد خوب باید چگونه باشد؟ چطور یک رمز قوی بسازیم؟
در ادامه تمام ویژگی های یک پسورد مناسب را به صورت کلیدی بررسی می کنیم.

انتخاب پسورد مناسب

۱- رمز قابل استناد و پیش بینی

ممکن است قبلا هم گفته باشیم ولی پسور هایی چون ۱۲۳ یا ۱۲۳۴۵۶ یا هر ترکیب واضحی از اعداد ترتیبی و حروف ها به راحتی قابل حدس زدن هستند. همچنین استفاده از نام یا تارخ تولد و اطلاعات این چنینی عاقلانه نیست و بدون هیچ تلاشی و توسط هر فردی در وب قابل حدس زدن است. یکی از نکنیک های انتخاب پسورد مناسب عدم استفاده از رمزهای قابل پیش بینی است.

۲- توجه به طول پسورد

هرچه پسوردی که انتخاب می کنید، طولانی تر باشد بهتر است. اگر کارکتر های بیشتری دارید، از نظر ریاضیات و احتمال، پسورد شما احتمال کمتری برای حدس زده شدن دارد. در انتخاب پسورد مناسب کارکتر های بیشتر برابر با قدرت بیشتر پسورد است.

۳- پیچیدگی پسورد

افزودن عدد و کارکتر های منحصربه فرد پسورد شما را پیچیده خواهد کرد. هر کسی می تواند از نام سگ خود مثل هری در پسورد خود استفاده کند. با افزودن عدد، کاراکتر و ترکیبی از حروف های بزرگ و کوچک، مثل &H4RrY)*7 پسورد را سخت تر خواهید کرد. انتخاب پسورد مناسب با رعایت اصل پیچیدگی امکان پذیر است.

۴- منحصربه فرد بودن پسورد

مطمئن شوید که پسورد را به گونه ای انحصاری ساخته اید که کسی نمی تواند دوباره از آن استفاده کند. اگر یکی از حساب های شما مورد دستبرد قرار گیرد، باید مطمئن باشید که حساب های شما مجزا است. یعنی از رمزهای تکراری استفاده نکنید. اگر چندین حساب دارید و رمز همه ی آن ها یکی است، در صورت حمله نه تنها وب سایت شما بلکه زندگی شخصی شما نیز آسیب می بیند.

چالش: چگونه پسورد را به خاطر داشته باشیم؟

اگر فکر می کنید که به خاطر داشتن پسورد برای تمامی حساب های سخت است، برای شما راه حلی دارم. راحت ترین راه استفاده از برنامه های مدیریت پسورد مثل LastPass و LastPass است. این برنامه ها تمامی پسورد ها را در یک جا نگه می دارند و حتی در صورت استفاده از توسعه دهنده ی مرورگر به صورت اتوماتیک پسورد را وارد می کنند. همچنین نگرانی از بابت سخت بودن پسورد ها و ساختن آن ها را نیز حل می کند.

جمع بندی نهایی

یک عنصر مهم در امنیت وب سایت اجبار در استفاده از پسوردهای قوی است. افزودن کاراکتر های بیشتر و اعداد پسورد را طولانی تر کرده و حدس آن را دشوار می کند. هکر ها ابزار های بسیاری برای هک سایت ها دارند، بنابراین باید کار آن ها را با سخت کردن پسورد دشوار کنیم. همچنین می توانید فایروال یا دیوار آتش برنامه های وب، که IP های ناخواسته را از ورود به سایت مسدود می کنند را به کار ببرید و از حملات جلوگیری کنید. همان طور که قبلا نیز ذکر کردیم پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین سعی کنید از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید تا باعث پیچیده شدن و جلوگیری از حدس پسورد شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات